Тепер дрова колять дровоколом - сокира стає неактуальною


Рубати дрова сокирою сьогодні для багатьох – пережиток. Гідравлічний дровокол має низку переваг. З ним легко працювати, зручність та безпека знаходяться на високому рівні. З ним можна розколювати навіть ті колоди, які були б дуже складними при колінні сокирою, і, перш за все, працювати з дровоколом набагато безпечніше.

На сучасному ринку можна зустріти дровокола з різними типами приводу. Наприклад, професійні великогабаритні дровоколи можна рухати гідравлічно від трактора. Однак у наших садах ми найчастіше зустрічаємо машини, що працюють від електричного двигуна чи двигуна внутрішнього згоряння.

Для максимальної свободи вибору часу та місця роботи рекомендуємо купити дровокол з бензиновим двигуном та можливістю транспортування у вигляді причепа. Це модель HECHT 6422. З допомогою ви швидко і без зусиль розколете масивні заготовки там, де буде необхідно. Зазначимо, що цей дровокол може працювати як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні.

Крім того, дровоколи можна розділити на вертикальні і горизонтальні в залежності від положення деревини, що розколюється.

Горизонтальні дроворуби

Рухають заготівлю (поліно) "п'ята" в горизонтальній площині до клина, про який вона і розколює. Перевага таких дровоколів (наприклад модель HECHT 670) полягає в тому, що вам не потрібно піднімати колоди, але ви працюєте на машині, нахиляючись вперед до землі, що може бути стомлюючим при тривалій роботі. Тому деякі горизонтальні дровоколи оснащені більш високими опорами з колесами для зручнішої роботи. Плата за зручність експлуатації полягає в тому, що колоди потрібно піднімати вище від землі. Цей тип розколювання дров особливо підходить, якщо ви хочете зрідка топити камін або піч і заготовляти невеликий об'єм дров за один раз.

Вертикальні дровоколи

Їх можна розділити по конструкції та продуктивності. Клин переміщається зверху вниз до столу або основи. Верстати, обладнані столом, вздовж якого ковзає колочний клин, підходять для заготівлі дров для камінів і печей. Їхня перевага в тому, що вони часто оснащені регульованим упором. Це дозволить вам встановити висоту, на яку клин повинен повертатися після розколювання колоди.

Якщо ви рубаєте коротші колоди, вам не потрібно чекати, поки клин опуститься з найвищого становища і повернеться до нього після роботи. За допомогою упору ви встановлюєте висоту руху клина лише на необхідну довжину поліна та робота йде набагато швидше.

Вертикальні дровоколи з основою на землі також можуть обробляти більші та товсті колоди завдовжки до 105 см. Тому вони підходять для заготівлі дров для великих печей та котлів.

Як правильно вибрати дровокол HECHT

При виборі дровокола необхідно враховувати силу зусилля на розкол. Для колод з м'якої деревини ялинки діаметром близько 25 см і довжиною до 40 см вистачить верстата із зусиллям колки 4 – 5 тонн. Якщо ви хочете розколювати більш щільні породи, наприклад, деревину бука, вам слід купити дровокол із зусиллям колки 7 тонн і більше. Одним з найбільш популярних дровоколів такої потужності є модель HECHT 676. Це потужний та надійний верстат, здатний виконати великий обсяг роботи та чудово зарекомендував себе на Українському ринку.

Крім того, більш високе зусилля розколювання дозволить використовувати так званий поперечний клин, який розділяє колоди на чверті одним рухом.

А що щодо безпеки?

  • Незважаючи на те, що дровокли HECHT оснащені функцією керування двома руками, що означає, що ви повинні натискати два окремі елементи керування обома руками, щоб керувати ними, необхідно дотримуватися інструкцій виробника техніки безпеки
  • При роботі з дровоколомм ніхто, кого може поранити розгалужувач, особливо діти, не повинні бути поруч із ним.
  • При розколюванні частина поліна може відлетіти, тому необхідно мати якісний одяг, взуття і як мінімум захисні окуляри. Для великих машин краще використовувати шолом із захисним екраном. Зрозуміло, робочі рукавички - це зрозуміле.
  • Під час роботи постійно стежте за станом дровокола та деревини, що розколюється.
  • Якщо колода якимось чином прогинається, негайно припиніть роботу та відрегулюйте її положення, інакше вона може підстрибнути, вилетіти з машини та травмувати когось.
  • Завжди встановлюйте дровокол на тверду і рівну поверхню, щоб він не перекинувся.
  • Перед роботою обов'язково прочитайте посібник користувача, особливо правила техніки безпеки під час використання машини.

перейти до розділу "Дровоколи HECHT"